Autozka
Card image cap

Jakub - Hookec

V páté třídě jsem na rodinné výchově zjistil, že nikdy nebudu pilot F1, protože jsem starý a slepý. Klasická krize středního věku.

Naštěstí jsem měl GranTurismo, Need for Speed Underground, obraz S2000 a každý měsíc mi poštou přišlo několik listů do šanonu se sportovními vozy od nakladatelství Atlas, díky čemuž jsem se z toho nějak oklepal. Na kroužku programování jsem udělal svůj první web o automobilové značce Nissan, a pomalu se začala formovat moje autovo-informačně technologická budoucnost.

Card image cap

Michal - 8ball

Už jako dítě, jsem prý dokázal poznat všechny značky aut. Takže moje budoucnost mezi čtyřkolovými miláčky byla asi předem předurčená.

Základní školou mě provázely filmy o nejrychlejším marseillském taxikáři Danielovi (jak jinak než série Taxi). A pak samozřejmě jako každého, kdo vyrůstal v téhle éře, ani mě neminul tuning. Need for Speed Underground 2 je moje srdcovka a doteď si pamatuji, jak jsme na nich s kamarády trávili dlouhá odpoledne a večery. A sbírku časopisů Autosport & Tuning mám ve sklepě schovanou do teď.

Pak přišla střední škola a my se potkali ve třídě. Přes společné zájmy jsme si k sobě brzy našli cestu. Čas řidičáku se pomalu blížil a my jsme trávili všechny přestávky (a některé nudné hodiny) na inzerci aut (hlavně sportovnivozy.cz samozřejmě). Snili jsme o nedostupných supersportech a přemýšleli, jak dáme dohromady pár průměrných výplat na něco zajímavého.

Nakonec jsme se dočkali, řidičák opravdu přišel a s ním různá auta, ať už kamarádů, půjčená nebo naše vlastní. Nejvíc jsme samozřejmě záviděli kamarádovi, jehož táta byl velký fanoušek do aut a on tak měl možnost jezdit klenoty jako BMW E46 M3, Nissan GT-R nebo VW Scirocco R.

Card image cap

Následovalo Kubovo první zajímavé auto v podobě BMW E30, se kterou poprvé přijel na jednu celovíkendovou (chlastací) akci. Druhý den ráno padla myšlenka, že bychom měli dojet nakoupit. Michal tenkrát v tom autě viděl spíš starej krám. Slovo youngtimer ještě asi nebylo tolik v módě. Nebo to bylo tím, že jsme si napřed museli složit interiér. Nicméně cesta na nákup se samozřejmě protáhla na několik hodin, kdy jsme navštívili Karlštejn, lom Amerika a driftovali na několika nejmenovaných pláckách.

Čas plynul dál. Naše nekonečné debaty o autech neutuchaly, jenom prostory se občas měnily (ať už to byla kulečníkárna V Cípu se skvělou NFS arcade nebo třeba Tajná… oboje už dnes bohužel zaniklé). Vždycky jsme věděli, že chceme dělat s auty, ale nebylo jasné co. Mít autobazar, meh to asi né, vy víte proč. Mít automobilovou sbírku, jasně, ale zrovna nemáme volných 10 mega. Autoservis? Škoda, že tak maximálně zvládneme dolít olej. Bylo to jasné. Technologie jsou nám blízké, na střední jsme studovali IT. Bude to spojení aut a IT.

A tak vznikla Autozka